top of page

Kajak Mášenka


Tak jo! Jedním z nejnovějších zážitků, které od spuštění webu mám, bylo ježdění na kajaku. Nikdy před tím jsem neměla možnost, abych si to vyzkoušela. Paradoxně - plavání v hlubinách přírodních koupališť moc neholduju a ani to nevyhledávám. Ale sjet řeknu třeba na kánoi - to je pro mě prostě úžasná a velikánská věc! :-)

Inu, vydali jsme se do Dobříně, kde je voda průzračná. Vážně krásná! Nejdřív jsem se kasala, jak je všechno v pohodě a vůůůbec se nebojím. Jo...jasně...vůbec... Jak jsme se pomalu přibližovali k vodě, chtělo se mi utéct zpět do auta. Možná vás napadají otázky: Jako čeho se bála? Vody? Ryb? Tý maličkatý a neuvěřitelně vratký potvůrky, co se jí říká kajak? To přece není možný... No... já se prostě fakt bála.

První úkol byl - vůbec se do toho nasoukat. To se napodruhé podařilo bez větších pohmožděnin. Hurá! Jenže…pak přišel okamžik, kdy jsem se bála pohnout. Zvednu jednu ruku, lodička se naklání. Zvednu druhou ruku, lodička se naklání na druhou stranu. Povolím nohy, loďka se naklání. Podrbu se na hlavě, otočím hlavu, pohnu prstem, snad i vlasem…prostě furt se to houpe! Jako když sedíte na nějaký balanční ledový kouli, která je na ledový ploše. Zní to děsně vtipně a zábavně. Zábavný to bylo! Ale až po deseti minutách, co jsem si neustále v hlavě opakovala: Hlavně nepanikař, hlavně nepanikař, ta voda...vždyť je to jenom voda...žádný ryby tu nejsou, žádná hloubka tu není...všechno je v pohodě....koukej před sebe a snaž se jet rovně.

Vyšlo to! Byla to krásná hodina a půl na krásným místě a v krásný lodičce, kterou pro mě opravila milovaná osoba a napsala na ni - Mášenka! :-) Heč! :-) :-)

Je tak báječný pořád zkoušet nový věci. A pak - když zjistíte, že jste to dali, i když máte v hlavě sem tam nějakou tu černou skvrnu obav, kterou si pořád dokola pouštíte k sobě a tvoříte si strachy a obavy... To je taky veliký bájo! Když zjistíte, že si můžete plnit svoje touhy i přes to, že se toho bojíte. JO. Jde to. Všechno je dlouhá cesta, ale tak krásná. Proč? Protože žijeme. Naše duše žije. Žije v tělech, která jí dávají příležitosti - dary. Příjemné i nepříjemné. Dary, jejichž prostřednictvím se učí novým věcem a může se osvobodit...

Užívejte si dny! :-)

M.

Featured Posts
Zkuste to později
Až budou příspěvky zveřejněny, uvidíte je zde.
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Zatím žádné štítky
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page